Kandydaci rekomendowani przez Nowoczesną do Sejmiku Województwa Śląskiego

Przedstawiamy Wam kandydatów do Sejmiku naszego województwa z rekomendacji Nowoczesnej:

1. Alina Bednarz (okręg 2 miejsce 3) – urodzona na Śląsku, tutaj mieszka, pracuje i działa społecznie. Posiada ponad 20- letnie doświadczenie menadżerskie. Obecnie związana z organizacjami pozarządowymi: prezeska stowarzyszenia ON/OFF, w zarządzie stowarzyszenia Szlakiem Kobiet. Członkini Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Marszałku Woj. Śląskiego. Aktywistka społeczna działająca na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, a także w obronie demokracji, praworządności i sądownictwa. Od 10 lat działa w Kongresie Kobiet, od 6 lat jest regionalną pełnomocniczką. Posiada wykształcenie wyższe.

2. Krystian Zamorowski (okręg 4 miejsce 6) – jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od urodzenia związany z powiatem myszkowskim. Jako młody rodzic wie, że powrót do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym nie zawsze jest łatwy. Chce aby Jura stała się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym turystom.

3. Iwona Dudko-Pawłowska (okręg 5 miejsce 2) – dr inż. nauk o ziemi, geolog. Od 14 lat pracownik naukowo-dydaktycznym na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. Liderka zabrzańskiego koła .Nowoczesnej oraz członkini Rady Regionu Śląskiego .N, a także członkini Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Wiceprzewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Biskupice.

4. Wojciech Kałuża (okręg 3 miejsce 1) – jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 3 kadencji głosami mieszkańców był wybierany do Rady Miasta Żory. Przez 6 lat pracował jako wiceprezydent Żor. Współtworzył Zakłady Aktywności Zawodowej, w których zatrudnienie znalazło 75 niepełnosprawnych osób. Był wiceszefem Ochotniczej Straży Pożarnej. Odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa i srebrnym medalem za zasługi dla obronności kraju. Obecnie pracuje zawodowo będąc prezesem zarządu w firmie produkcyjnej. Ma 38 lat. Jest szczęśliwym mężem i tatą Dominiki i Michała.

5. Iwona Jelonek (okręg 7 miejsce 3) – pracuje na stanowisku adiunkta w Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Nauk o Ziemi. Poza dydaktyką jej główną pasją jak i pracą naukową jest badanie węgla oraz biomasy. Ponadto opracowuje rozwiązania idące w kierunku ograniczenia niskiej emisji oraz smogu, między innymi uczestniczyła w opracowywaniu ustawy anty-smogowej dla województwa śląskiego. Chce przybliżyć możliwość wykorzystania nowych technologii, inteligentnych rozwiązań przemysłowych, nanotechnologii oraz automatyzacji ułatwiającej nasze codzienne życie.

6. Zbigniew Dal (okręg 1 miejsce 4) – jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2010 roku wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz prawie gospodarczym. Aktywnie działa pro bono, od lat świadcząc bezpłatną pomoc prawną niezamożnym osobom w ramach Parafialnej Poradni Prawnej przy Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, czy też udzielając porad prawnych mieszkańcom Schroniska dla Osób Bezdomnych w Bielsku-Białej. Z Nowoczesną związany od początku jej istnienia. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. pełnił funkcję pełnomocnika wyborczego partii w okręgu wyborczym nr 27 (Bielsko-Biała). W 2017 r. został wybrany na przewodniczącego koła Bielsku-Białej i członka zarządu regionu śląskiego Nowoczesnej.

7. Pawel Lejman (okręg 7 miejsce 8) – Przedsiębiorca i nauczyciel akademicki, dr ekonomii. Zwolennik rozwoju srebrnej gospodarki i aktywizacji osób 50+, wydawca portali internetowych dla 50+. Pomysłodawca akcji 2 kółka dla seniora 50ok.pl, wspiera ideę karty seniora w GZM. Sosnowiczanin z korzeniami górniczymi. Żonaty, ma dwóch dorosłych synów

8. Renata Caban (okręg 4 miejsce 1) – jest absolwentką Politechniki Śląskiej Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Ma dwie dorosłe córki i dwoje wnucząt. Od czasu uzyskania dyplomu inżyniera mieszka w Gliwicach. Przez większość życia zawodowego była związana z oświatą jako nauczyciel, dyrektor szkoły, wizytator i dyrektor Kuratorium Oświaty, a następnie zastępca prezydenta miasta Gliwice. Obecnie pracuje w Miejskim Zarządzie Usług Komunalnych jako zastępca dyrektora ds. sportowych i opiekuje się obiektami sportowymi w mieście. Lubi czytać i podróżować.


#silesia #śląsk #IdeNaWybory #wyborysamorządowe #wybory #WszystkoWTwoichRękach

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?