Liderzy Koalicji Obywatelskiej odwiedzili nasz region

Dzisiaj na Śląsk i do Zagłębia zawitali Katarzyna Lubnauer – przewodnicząca Nowoczesnej, Grzegorz Schetyna – przewodniczący Platformy Obywatelskiej i Barbara Nowacka – przewodnicząca Inicjatywy Polskiej. Liderzy Koalicji Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami w Katowicach, Bytomiu, Rybniku i Sosnowcu. Przedstawili silną drużynę kandydatów, która w naszym regionie ubiega się o mandaty radnych gmin, powiatów i sejmiku śląskiego, a także kandydatów na prezydentów odwiedzanych miast.

Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że jak mawiają Katowice to miasto „pnioków, ptoków i krzoków”, czyli tych którzy się tutaj urodzili, wychowali i mieszkają tutaj, jak również tych ludzi, którzy wybrali sobie Katowice jako miejsce, które ukochali i postanowili związać z nim swoje życie. Katowice muszą stać się bardziej otwarte dla mieszkańców, na dzielnice, promocję i rozwój. Nie da tego obecny prezydent, który związał się z PISem i nie stwarza szansy, że to miasto będzie się zmieniać. W Bytomiu jest wiele problemów – mafia śmieciowa, fatalna demografii, bezrobocie. Mało jest miast na mapie Polski z takimi problemami jak Bytom. To powoduje, że Bytom jest miastem które musi mieć swoją nową szansę. To od mieszkanek i mieszkańców zależy jaka będzie przyszłość miasta. Wszystko w ich rękach. Podkreśliła kwestię czy to będzie ważny punkt na mapie metropolii, czy miasto, które jest wysypiskiem śmieci. Ważna jest rola gospodarza, który powinien być menadżerem, ma doświadczenie samorządowe i jest w stanie zmienić miasto tak jak Mariusz Wołosz. W Sosnowcu, oznajmiła, że to miasto trochę przypomina jej Łódź. Wielokulturowość, różnorodność, pewne wydarzenia po 89 roku. Rozwija się dzięki małym i średnim przedsiębiorcom. Sosnowiec staje się świetnym miejscem do życia.

Rozmawiamy o ważnych sprawach dla Śląska, ważne są te wybory, ważne są Katowice. Jestem pod wrażeniem uruchomienia takiej wielkiej woli mieszkańców Katowic żeby doszło tutaj do zmiany i żeby mieszkańcy dali Jarkowi Makowskiemu na sprawowanie pięcioletniego mandatu. Trzymamy kciuki, żeby mógł zrealizować takie otwarte, nieszablonowe pomysły – powiedział Grzegorz Schetyna. W Bytomiu podkreślił, że jest to miasto szczególne. Zaznaczył, że Koalicja Obywatelska wskazuje Mariusza Wołosza jako osobę najlepszą z najlepszych, wspieranego przez drużynę społeczników, którzy kandydują. W Zagłębiu podkreślił, że Arkadiusz Chęciński jest symbolem sukcesu Sosnowca, życzę żebyśmy wszyscy byli dumni z Sosnowca

Zdaniem Barbary Nowackiej Jarosław Makowski poprowadzi miasto jako miasto dialogu z mieszkańcami, co zresztą już robi. Ma dobrze przepracowany program, pod którym podpisują się przede wszystkim mieszkańcy jak również działacze, aktywistki i aktywiści. To duża wartość jeśli chcemy Polski normalnej, Polski prawa, otwartej, bezpiecznej. Bytom ma olbrzymi potencjał. Z radością patrzy na Koalicję Obywatelską w Bytomiu. Pod przewodnictwem Mariusza Wołosza miasto będzie otwarte, dobrze zarządzane, społeczne pełne społeczniczek i społeczników a nie tylko dla tych którzy rządzili się do tej pory tylko interesami.  Tak jak widzimy jak rozwija się Sosnowiec, tak muszą rozwijać się wszystkie miasta.

 

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?