Interpelacja Posłanki Moniki Rosy w sprawie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich jest instrumentem programowym i finansowym zwiększający dynamikę rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz przejawem, wypracowanej w partnerstwie publiczno-społecznym, troski o rozwój aktywności obywatelskiej i potrzeby wzmocnienia miejsca i roli trzeciego sektora w realizacji zadań publicznych.

W 2017 roku budżet FIO wynosił 60 mln złotych. Niemal cała kwota trafiła do organizacji pozarządowych.

Z zaniepokojeniem przyjęłam fakt iż w związku z powstaniem Narodowego Instytutu Wolności przyszłoroczny konkurs FIO rozpocznie się nie wcześniej niż w połowie 2018 roku, a środki zostaną uruchomione pod koniec 2018 roku.

Zainteresowana losem organizacji pozarządowych, wystosowałam interpelację poselską do Pani Premier Beaty Szydło z prośbą o odpowiedź na najważniejsze pytania, w tym:

1. Czy budżet FIO na 2018 rok będzie wynosił podobnie jak w roku poprzednim 60 milionów złotych?,
2. Czy przesunięcie w czasie wydatkowania środków z tego Funduszu w roku 2018 oznacza iż organizacje korzystające dotychczas ze wsparcia w ramach FIO pozostaną bez tego wsparcia przez niemal cały rok?,
3. Czy procedura oceny wniosków konkursowych w ramach FIO 2018 będzie taka sama jak w latach poprzednich ? Czy oceny wniosków będą dokonywali niezależni eksperci wyłonieni w konkursach?,
4. Czy w ramach FIO 2018 będzie można realizować projekty dwuletnie?,
5. Czy w ramach FIO 2018 zostaną zachowane te same priorytety wsparcia jak w FIO 2017?,
6. Czy kwoty dofinansowania projektów w ramach FIO 2018 pozostaną niezmienne z tymi z roku 2017?,
7. Czy Narodowy Instytut Wolność– Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zastąpi Fundusz Inicjatyw Obywatelskich?.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?