Jakim prawem? Debata o równouprawnieniu i Europie.

Katowicki Nikiszowiec stał się wczoraj centrum debaty o prawach kobiet, równouprawnieniu i Europie. Do Katowic zawitali międzynarodowi eksperci Wieke Paulusma oraz Timmy Dooley z European Liberal Forum, którzy podczas spotkania w Śląskiej Prohibicji rozmawiali z mieszkańcami o ich spojrzeniu na istotne sprawy. W debacie poza gośćmi z zagranicy udział wzięli także Monika Rosa – posłanka na sejm, walcząca o prawa mniejszości oraz Natalia Klima – Piotrowska – adwokatka, działaczka Komitetu Obrony Demokracji. Ważną rolę w organizacji spotkania odegrała Alina Bednarz, która znana jest ze swojej działalności na rzecz praw kobiet.

Niezwykle ciekawe wystąpienia panelistów były inspiracją do licznych pytań ze strony publiczności. Okazuje się, że wiele problemów w zakresie równouprawnienia nie zna granic, występują w różnym nasileniu w wielu państwach. Timmy Dooley opowiedział o tym, jak w katolickiej Irlandii udało się zliberalizować prawo antyaborcyjne. Z kolei Wieke Paulusma zwróciła uwagę na konieczność edukacji od najmłodszych lat o równouprawnieniu i szacunku wobec mniejszości.

Jak zaznaczyła Monika Rosa

Wszyscy jesteśmy mniejszościami, które tworzą większość

Ponad półtoragodzinna dyskusja z pewnością nie wyczerpała w pełni podjętych tematów, co widać było po ożywionych dyskusjach, które toczyły się już po zakończeniu części oficjalnej.

Zapraszamy do relacji video z naszego wydarzenia

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2024 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?